چالش و پرش

۱-دچار چالش عجیبی شدم ،طوریکه اکثر اوقات روز به این فکر میکنم که آخر و عاقبتم قرار به کجا برسه ؟ چرا تمام فکر و برنامه هایی که برای آینده ترسیم میکردم به بن بست خورد و کلا به نتیجه ای که از قبل براش پیش بینی میکردم نزیک هم نشد.اینها شاید افکار بدبینانه و مایوس کننده من باشه و به زعم خیلی ها آدم موفق و با پشتکاری هستم !درست و با برنامه خرج میکنم،خوش ایدم،همه چیز رو خوب میسنجم ، موفقم و…
آره شاید تا زمانی اینچنین بود. زیر سی سال صاحب خونه و ماشین شدم،درس خوندم،خوب کار میکردم و به لحاظ کاری سفرها و تجربه های زیادی بدست آوردم.در سن مناسبی ازدواج کردم و با ثبات نسبی مالی و زندگی مشترک ،بچه دار شدم ولی این روزها فکر که نه مطمئن هستم که در حال جا زدنم.هیچ فکر و ایده جدید یا ترفند جدیدی برای زندگی ندارم.دچار یک ایست بزرگ در ادامه مسیرم.وقتی می بینم بعضیا با دو حرکت چنان جهش میکنن در عجبم که چنین نیرویی چرا در من وجود نداره.این یک حس ملموسه که بیش از سه ساله هیچ پرش درستی و بالایی نداشتم .چقدر دوست دارم باز هم بپرم.باز هم سرعت بیشتری بگیرم و از این روزمرگی خلاص شم.

۲-لازم به توضیح نیست که وضعیت اقتصادی درگرگون شده به خیلی از ما آسیب زده.تورم و گرانی که هیچ پایانی نداره و برای آرامش روانی از واژه اصلاح قیمت استفاده میشه.روز به روز قدرت خرید کاهش و سرمایه عده ای که امروز هم می نالن وضع خرابه ،بهتر میشه .اینقدر که راه های دور زدن قانونی که مملو از بی قانونیه زیاده راهکاری برای مبارزه با اون نیست.هنوز هم بانک ها به همون هایی که بدهکار بانکی هستن وام میدن و هنوز گیرندگان همین وام ها بجای صاف کردن بدهی و به حرکت درآوردن صنعت کشور،با خرید ملک و وثیقه گذاشتن سند ملک ،وام جدید میگیرن.
نتیجه سرریز وام های سیاه میشه ماشین های روز با قیمت های چند برابر نرخ واقی در اندرزگو با صدای گاز و اگزوز دور میزنن که بهت بفهمونن تحریم ها اثر نذاشته.
خوب حس میکنم روز به روز چطور قدرت خریدم به نسبت درآمدی که دارم کاهش پیدا میکنه .

۳-با مرگ من یا تو شمار تشیع کنندگان جنازمون چند نفرن؟چقدر خوب بودیم یا چقدر با اثرگذاری مثبت شناخته شده ایم که با مرگمون هزاران نفر به صف بشن ؟یک حقیقته که با رفتنم نهایتا پنجاه نفر جمع بشن ولی چه باید بکنم که بر تعداد فاتحه فرستان اضافه کنم .مرگ هنرمند بیاد ماندنی – مرتضی پاشایی – و خیل عظیم مردم در تشیع پیکرش باعث غرور و مباحات خانواده شه.روحش شاد

دیدگاه‌ها درحال حاضر بسته است. اما شما می‌توانید بازخوردی از سایتتان.

دیدگاه‌ها بسته است.

عضو خوراک مطالب شوید