Ads by dariushkabir.com
Ads by dariushkabir.com

شنبه، 23 فروردینماه 1382 | April 12, 2003
دو معضل بزرگ در تهران


گفتگوی تمدنها
به اين عکس خوب نگاه کنيد.اشتباه نکنيد اين قرار وبلاگي نيست. من رو هم کسي دعوت نکرده تا در اين شبه قرار يا تجمع شرکت کنم!
اينها کارگراني هستند که روزانه و قبل از شروع وقت اداري در ميدانها و مکان هاي پر رفت آمد جمع ميشوند و هر کدام با در دست داشتن تجهيزاتي مانند الک بيل و کلنگ چشم انتظار وانتي هستند که راننده آن با وسواس خاصي براي کار ساختماني آنها را گلچين ميکند. بعضي ها هم سر خود به درون وانت پريده و جا خوش ميکنند. بعضي ها هم که الحمدالله عرضه کارگري ندارند يک جا ايستاده و منتظرند تا نوبتشان فرا برسد. خوب از اين مداد رنگي ممکن است 2 ياشايد 20 نفر انتخاب شوند.هر چند در اين بين افراد علاف هم ديده ميشود.
اصلا اشتباه کردم اين يک قرار نيست اين يک جلسه گفتگوي تمدنهاست!جلسه اي که از ترک و کرد و لر گرفته تا بلوچ و بندري و شهر هاي ديگر ايران .در ضمن
اينجا هم مکان خوبيست براي ارتقائ فرهنگي و تبادل افکار !********
تخليه چاه -رفع گرفتگی!
شايد اين يک مورد مطلب زيبايي نباشة که ارزش نوشتن داشته باشه ولي هر چه هست بايد با واقعيات کنار آمد بخصوص که بعضي از مسائل جدا از بحث افراط وتفريط تبديل به يک معضل حاد در جامعه بخصوص در شهري مثل تهران شده.
اين روزها بر روي در ورودي هر ساختمان ويلا برج يا بهتر بگم هر جا در هست!برچسب هايي با رنگهاي مختلف چسبانده اند با مضمون تخليه چاه لوله بازکني و رفع گرفتگي با نازل ترين قيمت با تضمين100%!!
جالب اينجاست که بالاي 50% شماره تلفن ها با يکديگر متفاوت بود يعني اگر مثلا 15 شرکت در يک منطقه باشد بر روي يک در شرکت مورد نظر 10 برچسب مشابه ولي با رنگهاي مختلف چسبانده که با يک محاسبه ساده چيزي حدود 150 برچسب ميشود!اينجاست که به رقابت در اقتصاد کشور پي ميبريم.
سوال اينجاست : مگر يک واحد مسکوني چقدر قراراست دچار گرفتگي لوله و چاه و ... شود که اينطورتبليغ ميکنند؟خراب کردن نماي ساختمان به کنار تعهد تضميني بودن يا همون گارانتي خودمون ديگه چه صيغه اي شده؟
چي ميشد بجاي تبليغ تخليه چاه و لوله باز کني تبليغ پزشک مواد غذايي و شغل هاي مهم تر ميشد؟ 
powered by dariushkabir Nedstat Basic - Free web site statistics